Antalya Medlife

Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 

ameliyatsız yüz germe

 

AMELİYATSIZ YÜZ GERME - ULTRALIFT

Ultherapy - Ultralift tekniği; 20’li yaşlardan itibaren tahrip olmaya başlayan cilt görüntüsü, kollagen – elastin benzeri temel bileşenleri azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki farklılaşmalar neticesi sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan, iyileşme evreleri olmayan, uygulamadan sonra işe ve günlük yaşama hemen geri gidilebilen ultrasonik bir metoddur.

Ultherapy- Ultralift tekniği, ultrason ekranında cilt - cilt altı - kas katmanlarının görüntülendiği, transducer diye adlandırılan uygulama başlıkları ile 1,5 mm,3 mm ve 4,5 mm derinliklere yoğun ses dalgaları göndererek odakladığımız katmanlarda ısı farklılıkları ve iyileşme tepkisi meydana getiren bir uygulama şeklidir.

Ultherapy - Ultralift yönteminin sarkan dokuları toparlamada bu kadar başarılı bulunmasının sebebi, birden fazla teknikde inilemeyen doku derinliklerine inebilmesi ve bu alanların ultrasonik ekranda görüntülenerek tesadüfi değil, net olarak bilinçli bir uygulama yapmasına imkan tanımasıdır. Hem derin dokulara uygulama yapabilmesi, hem de bu alanları ultrason ile ekranda görüntüleyebilmesi, Ulthera- Ultralift’yi, benzeri gayeler için kullanılabilen lazer ve radyofrekans tekniklerinden ayırmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Antalya

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultralift - Ultherapy- Focus Ultrasound)

Ultralift Nasıl Etki Eder?

Derinden yüzeye doğru kas katmanı, deri altı katman ve deride ses dalgaları aracılığı ile birden fazla noktada ufak ısı farklılıkları oluşturulmakta, ısı tesiri ile sarkan dokular hemen toparlanmakta, ısı sebebi ile oluşan iyileşme tepkisi neticesi kollagen üretimi tetiklenmektedir. Artan kollagen neticesi cilt üzerinin esnekliği artmakta ve aynı anda cilt gençleşmektedir. Ulthera- Ultralift ile bu etkiler uygulamadan sonranda takribî 3-6 ayda oturmaktadır. Kısaca ulthera tekniği desteğiyle uygulamanın yapıldığı zamandan itibaren başlayan ve takip eden 3-6 aya yayılan cildi geren ve gençleştiren bir iyileşme evreleri başlamaktadır. Ulthera- Ultralift ile yüz germe ve yüz gençleştirme etkileri bu sürenin sonunda oturmakta, fizyolojik yaşlanma evreleri bu yerleşmiş iyi görüntü üstünden sürmektedir.

Ameliyatsız yüz germe ve yüz – boyun gençleştirme uygulaması sonrasında cilt üzerinin yüzeyinde hiç bir uygulama izi değildir. Bundan dolayı hastalar ultherapy yönteminin hemen sonrasında işlerine ve günlük yaşamlarına dönebilmektedirler.

Ultherapy- Ultralift (ameliyatsız yüz gerdirme) tekniği F.D.A tasdikli, neticeları kanıtlanmış, güvenli bir metoddur. Ulthera- Ultralift ile sarkan çene alanı toparlanabilir, gıdı ve boyun sarkmaları uyumlu hale getirilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir, torbalanmış göz kapakları uyumlu hale getirilebilir, göz ve ağız çevresi kırışıklıkları başta olmak üzere yüz ve boyun dekoltedeki kırışıklıklar uyumlu hale getirilebilir.

Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme için ultherapy bazen yalnız olarak, bazen de cilt gençleştirmek için kullanılacak lazerler ile kombine yapılamaktadır.

Ultrasonik veya Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy - Ultralift) Nedir?
Ultrasound teknolojisi ile cilt üzerinin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde hiç bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması desteğiyle cilt üstünde sıkılaşma ve gerginlik belirleyen, kollagen üretimini arttıran bir metoddur. Cihazın monitöründen cilt – cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen alanlarda, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmekte, bu enerji ile cilt ile birlikte düz bir hat üstünde takribî 1 mm aralıklarla ufak ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultherapy- Ultralift teknolojisi cilt üzerinin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları vasıtası ile kollajen üretiminin uyarılması yolu ile cilt üstünde sıkılaşma ve gerginlik belirleyen bir tedavi metodudur.

Ultherapy - Ultralift ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe
Daha fazla kollajen üretimi
Güçlenmiş bağ dokusu
Daha sıkı bir cilt
Kırışıklarda gözle görülür eksilme
Ultherapy - Ultralift teknolojisi cilt üzerinin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları vasıtası ile kollajen üretiminin uyarılması yolu ile cilt üstünde sıkılaşma ve gerginlik belirleyen bir tedavi metodudur.

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultralift - Ultherapy- Focus Ultrasound)Benzer amaca yönelik değişik teknolojiler bulunmasına karşın uygulanan muamelenin etki alanı monitör ile takip edilmek sureti ile tam istenilen alana, duyarlı bir biçimde ve iki değişik katmanda operasyon edebilme özelliği yalnız FDA tasdikli Ulthera teknolojisi ile mümkün olduğu görülmektedir

Ultherapy - Ultralift ile cilt üzerinin sıkılığını kaybetmesi sebebi ile ile sarkma bulunan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı alanı, dekolte alanı ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır.

Ultherapy - Ultralift cihazı ile uygulanan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları monitör ile kontrol edilerek istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cilt üzerinin üst katmanlarına zarar vermeden deri ile birlikteki bağ dokusunda kollajen üretimini artıran ufak ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma tekniği bulunan Ultherapy - Ultralift ile zamanın ve yerçekiminin cilt üstünde oluşturtığı kollajen eksilmesı, gevşeme ve sarkmalar 30-60 dakikalık tek bir seans ardından uygulanan cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi edilmektedir.

Ultherapy - Ultralift Nasıl Uygulanıyor?

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme esnasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cilt üzerinin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cilt üzerinin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu alanlarda kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur ve yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma tesiri meydana gelir. Bu uygulama esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Ultherapy- Ultralift Uygulamai Ne Kadar Sürüyor?


Ulthera- Ultralift zamanı uygulama uygulanan alana göre değişmekte olup yalnız göz çevresine uygulanan uygulama 15-20 dakika sürerken tüm yüz ve boyuna uygulanan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için tek seans yeterlidir.

Ultherapy - Ultralift Hangi Bölgelerde Etkili Oluyor?


Ulthera ile ameliyatsız yüz gençleştirme, yüz cildi ve “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları bulunan hastalarda yanaklara, gıdı alanındaki sarkmayı düzeltmek sebepiyle boyuna, kaş kaldırmak sebepiyle kaş-alın alanıne, göz dış ve alt bölümündaki kırışıklıkları en aza indirmek maksadı ile göz çevresine, dekolte alanındaki kırışıklıkları düzeltmek sebepiyle dekolteye yapılmaktadır.

Uygulama Sırasında Ne Hissedeceğim?

Uygulama esnasında hissedilenler kişiden kişiye değişiklik gösterse de, hastalar hissettikleri acıyı anlık “iğne batması” veya “elektriklenme” olarak tanımlamaktalar. Hastaların seçimine göre alansel anestezi veya sedasyon uygulaması ile acı, sızı hissini net olarak engellemek mümkün olur olduğu görülmektedir.

Uygulama Sonrasında Neler Beklemeliyim?


Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen geri gidebilir. Dikkat edilmesi lazım gelen hiç bir olay bulunmamaktadır. Ultherapy sonrasında cilt üstünde yanık, leke, hiç bir yan etki olmaz. Birtakım kimselerde hafif kızarıklıklar oluşsa da bu olay birkaç saat sonra olağane dönmektedir.

Ultherapy - Ultralift Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?


Ulthera- Ultralift uygulaması esnasında cilt üzerinin yüzeyinde hiç bir etki olmadığı için bu tedavi tekniği diğer birden fazla estetik gayelı operasyonden değişik olarak yaz aylarında da güvenle yapılmaktadır.

Ultrasonik Yüz Gençleştirmenin Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulamalarınden Farkı Nedir?


Ultherapy - Ultralift, odaklanmış ultrason teknolojisini kullanan ve cerrahi operasyon olmaksızın derin dokular üstünde etki belirleyen tek metoddur. Ultherapy ile cilt üstünde yalnız tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici neticelara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Cildin sıkılaşması cilt yüzeyine yapılacak prosedürler ile sağlanamaz. Alt katmanlara ulaşabilmek ve odaklı uygulama yapabilmek için uygulama esnasında etki oluşturulacak cilt katmanlarını görüntülemek çok emniyetlidir. Bu duyarlı uygulaması benzer gayelı diğer teknolojyüksel elde etmek imkansızdır. Uygulamanın hedefi, yüz germe ameliyatları esnasında kesilerek çıkartılan katmanyı ameliyatsız bir biçimde küçültmek ve yeni kollajen üretimi tetikleyerek cilt üzerinin gerginleşmesini sağlamaktır.

Ultherapy - Ultralift Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir uygulanmaktadır ve klinik testlerle hiç bir yan tesiri olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A tasdikli bir cihazdır.

Ultherapy - Ultralift’nin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?


Tek bir uygulama ardından rejenerasyon evreleri hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme tesiri görülmektedir. Cilt uygulamadan sonra her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta içindesında cilt üzerininizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen netice gözlenmeye başlar. Tam netice alınması ise 6 ay sürmektedir. Ultherapy cilt üstünde kollajen üretimini uyardığı için uygulanan netice uzun süreli sabit olmaktadır.

Ulthera - Ultralift İçin Uygun Bir Aday Mıyım?


Yüz ve boyun cilt üzerininde gevşeme veya sarkma bulunan tüm kimseler Ultherapy için müsait adaylardır. Bilhassa 40-65 yaş arasında cilt üstünde kollajen kaybı ve gevşeme giderek artan miktarda izlendiği için bu yaş grubunda daha bariz neticeler alınmaktadır.

 

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma, gözleri gölgeleyen, yüze kızgın ve yorgun bir ifade veren, formunu kaybetmiş kaşlara uygulanan bir operasyondur. Yüz ve bilhassa göz harikaliğini destekleyen bir görüntüsü bulunan kaşlar, taze ve aydınlık bir görüntü için yardımcı uzuvlardır. Doğal yaşlanma evreleri içinde alnın üstündeki derin olukların ve iki kaş arasındaki çizgilerin bariz hale gelmesi son derece olağandır. Bilhassa güneşe maruz kalan ve kilo dalgalanmalarıyla genç görüntüsünü kaybeden kaşlar, bir süre sonra kırışıklıklara birde düşmeye başlar. Kaş kaldırma operasyonları hem pürüzsüz bir alın, hem de gergin bir kaş bünyesiyle yüzün kaybettiği aydınlık havayı tekrardan verecektir. Öfkeli üzgün ve yorgun ifade kaş kaldırma operasyonu desteğiyle çözümlenir.

Kaşlar niçin düşer?

Yaşla birlikte ve yer çekimine göre, geniş alın kasları ve bu alanı destekleyen dokular giderek zayıflamaya başlar ve yumuşak bir dokuya sahip bulunan kaş alanını zayıflatarak, düşmesine sebep olur. Tüm bu faktörler ağırlaşmış, taşkın ve sürekli yorgun bir ifade oluşturan kaş ve alın alanıni birlikteinde getirir. Kaş kaldırma operasyonu yaptırmak isteyenlerin çoğu, göz kapaklarına baskı meydana getiren düşük kaş ve alın alanı sebebiyle olağan yüz durumlarini yapamadıklarından bahsederler.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonuyla alındaki bariz yatay kırışıklıkların azaltılması, kaşların naturel kemerinin tekrardan kazandırılması ve gevşeyen kasların sıkılaştırılması sağlanır. Bundan dolayı endişeli ve yorgun görüntüden sıyrılıp, dinlenmiş, açık, genç ve taze bir yüze kavuşulması planlanır. Estetik International Sağlık Gurubu bünyesinde kaş kaldırma operasyonlarını kesi uygulanmadan uygulanan İple Kaş Asma tekniğini kullanarak yapıyoruz.

İple Kaş Kaldırma Estetiği nasıl olur?

İple kaş kaldırma veya iple kaş asma tekniği, gelişen teknolojiyle birlikte hastalara maksimum konforu ve kısa iyileşme farklılıklarini sağlamak sebepiyle geliştirilmiş çağdaş bir altyapıya sahiptir. İple kaş kaldırma tekniğinde, saç çizgisinin hemen içinden mikro cihazlarla giriş tatbik edilerek, düşen kaş kafatasına askılanır. Ameliyatsız bir uygulama bulunan bu metod eş zamanlı botoks, örümcek ağı estetiği ve ultherapy metodlarıyle entegre edilerek tatbik edilir ve mevcut kırışıklık ve gevşeyen cilt dokusu toparlanır.

Ameliyatsız iple kaş asma tekniğinde, ipler kopar mı?

En fazla karşılaşılan sorulardan biri bulunan, kaşın tekrardan düşmesi veya askılayan iplerin kopması ihtimali soruları ise, kullanılacak çift ip tekniği ile çözümleniyor. Kaş alanı oldukça hareketli ve mimik hareket etmesinin en fazla yapıldığı alandır, monte edilen ipin üzerine binen ağırlığı en aza indirmek sebepiyle çift ip konulur, böylece tek ipin üzerine binen baskı en aza indirilir ve ipler birbirinin üstünden yükü alacak biçimde yerleştirilir. Bundan dolayı tekrardan kaşın düşmesi imkansızlaştırıldığı benzeri, istenilen kadar kaş yukarı kaldırılabilir.

İple Kaş Asma Tekniğinin Avantajları nelerdir?


• Ameliyatsız, kesisiz, iz bırakmayan bir metoddi
• Pansuman veya bandaj hemtirme
• İyileşme evreleri son derece kısadı
• Anında günlük yaşama geçiş tatbik edilir
• Sinirlere dokunulmadığı için his kaybı yaşanmaz
• Çizgiler yok olur
• Yüz aydınlanır ve gençleşir
• Tekrarlama olasılıki yoktur
• 15 dakika benzeri kısa bir süre içinde yapılıyor

Kaş kaldırma fiyatları

Fiyatlar için aşağıdaki numaralarımızdan bizleri arayınız.

 

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği ile zamana meydan okuyun ameliyatsız yüz gençleştirme tekniği ile farklılıkları yaşayın.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işidir. Yer çekimine ve yükselyen yaşa göre zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı anda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alma veya zayıflamaye göre, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu farklılık bilhassa yüz alanında yalnız çizgilerin olmasına değil, aynı anda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine sebep olur. Yüzünüzdeki farklılığı eski resimlere bakarak çok daha kesin olarak idrak etmeye başlarsınız. Örümcek Ağı Tekniği işte bu noktada estetik doktoruiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cilt üzerininizdeki olası sorunları çözümlemenize yarar sağlar.

Ameliyatsız estetik metodların en iyi uygulayıcısı bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bizzat geliştirmiş olduğu Örümcek Ağı Yöntemi, isim ve patent hakkı kendisine ait bulunan bir metodtir. Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği ilhamını, doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip bulunan örümcek ağının muazzam biçim, dayanıklılık ve üstün işleyişindan çıkarmaktadır. Örümcek ağı estetik yönünden son derece ilgi çeken görüntüsüni, tesadüfen, gelişi harika oluşturulmamış organik görüntüsü incelendiğinde, karşımıza insanlığa yarar sağlayacak bazı bilhassar görülmüştür. Tekniğin isim babası bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2000’li senelerden bu yana tekniğin geliştirilmesi için ARGE çalışmaları yapmış ve Estetik International cerrahi kliniklerinde uygulamae başlamıştır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Konusu

Örümcek ağı estetiği uygulamasınde, yıllardır cerrahide kullanılacak polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan tesiri bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler aracılığıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı benzeri işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrardan kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı anda güçlü bir lifting tesiri de sağlar. Vücut tepki vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bundan dolayı lifting tesiri çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe uygulaması, diğer iple yüz asma veya iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, metod ve işleyiş işleyişi değişikdır.

Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih ediliyor?

Ameliyatsız yüz gençleştirme metodları içinde en etkin neticelerin alınabildiği Örümcek Ağı Estetiği, günlük yaşamtan koparmayan, kısa sürede uygulanan, şişlik, morluk benzeri cerrahi prosedürlerin olası sorunlarına yol açmayan, çağdaş bir uygulama şeklidir. Örümcek ağı estetiği bulunanlar tekniği en çok “basit bir uygulamayla, cilt germe muamelenini başarıyla yerine getirmesi” sebebiyle tavsiye ettiklerini ve günlük yaşamtan koparmadan, uygulamadan sonra makyaj dahi bitirirak klinikten ayrıldıkları için sıcak baktıklarını izyorlar.

Örümcek ağı estetiği işleminden hemen sonra canlanmaya başlayan cilt, cilt tipine, beslenme tarzına ve mevcut yaşa göre büyümesini devam ettiriyor. Örümcek ağı estetiği asıl tesirini 3. aydan başlayarak belli ediyor ve yine bireyin hayat tarzına göre takribî 3 sene kadar etki işleyişinı koruyor. Tekrarlanabilir bir uygulama bulunması yine örümcek ağı tekniği bulunanların tavsiye sebepleri arasında yer alıyor. Yaşınızı bir nevi uygulama yaptırdığınız yaşta donduruyorsunuz diyebiliriz. Söz gelimi 30 yaşında örümcek ağı estetiği yaptırdıysanız, 35 yaşınıza geldiğinizde, hala 30 yaşında bir cilde sahip görülürsunuz. Bu biçimde tekrarlayan uygulanan uygulamalar, yaşa göre azalan kolajen üretimini uyarır ve yaşınızı dondurmanıza yarar sağlar.

Antalya Medlife

Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.